Home » 2021 » мај » 06

Daily Archives: 06/05/2021

Светски дан књиге и ауторских права

Дана 23.04.2021. године наша школа са свим ученицима и запосленима обележила је Светски дан књиге и ауторских права. На предлог директорице Данијеле Алексић који је усвојен на Ученичком парламенту организована је акција и том приликом донирана је 251 књига школској библиотеци, а снимљен је и подкаст са проф. Данијелом Алексић као и презентација у којој су деца уживала.Захваљујемо се свима који су учествовали. Посебно одељењима I 4 и III4 која су сакупила највише књига, професору Миленку Милошевићу и ученицама Дуњи Ђерић и Ивани Ранђеловић. Ученици, професор и одељења награђени су слатким поклонима.

Дан сећања на жртве холокауста

Поводом обележавања Дана сећања на жртве холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату дана 22.04.2021. године ученици другог разреда гимнaзијског одељења са професором Данијелом Ликаром осмислили су и направили постере који нас подсећају на страдања кроз које су прошле саме жртве. Постери су били изложени у просторијама школе и указивали на обавезу да не смемо заборавити немиле догађаје у нашој историји.