Daily Archives: 04/12/2022

Међународни дан толеранције 16.новембар

Ученици СШ “Вук Караџић” обележили су Међународни дан толеранције 16.новембар. За ову прилику ученици су направили кратак видео.

Обележавање овог датума покренула је Генерална скупштина УН, са циљем да образовне институције и шира јавност виде толеранцију као основни елемент друштва. До почетка обележавања овог датума је дошло након што су Уједињене нације прогласиле 1995. годину као годину толеранције. Унеско је 1995. године креирао Декларацију о принципима толеранције. Да би се подстакла чињеница да је толеранција универзално људско право, Међународни дан толеранције подстиче отвореност и слушање.

Европски дан језика

Ученици четвртог разреда гимназије су направили кратак видео у коме говоре о заниимљивим чињеницама о језицима поводом европског дана језика. На иницијативу Савета Европе, Европски дан језика се обележава сваке године 26. септембра од 2001. године.